BEZ ROZDIELOV # 1

Po úspešnom nultom ročníku sme sa rozhodli pokračovať v projekte aj ďalší rok. Pre veľký záujem zo strany účastníkov sme sa rozhodli predĺžiť čas na tvorbu výtvarných diel o jeden mesiac, aby sa mohli do projektu BEZ ROZDIELOV zapojiť rodiny s deťmi na spektre autizmu ešte pred začiatkom letných prázdnin. Program našich workshopov: výtvarné dielničky, remeselná dielnička tradičného remesla - hrnčiarstvo, technika linorytu s rydlami, maľovanie na tvár a telo, ukážky práce a techniky hasičov pre deti, prednáška o autizme s názvom Bez rozdielov - a predsa jedineční! 

Projekt BEZ ROZDIELOV # 1 sme sa rozhodli zamerať na tvorbu výtvarných diel s hasičskou tematikou. Touto cestou sme chceli poďakovať a vyzdvihnúť prínos Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (nielen) pre rodiny s deťmi na spektre autizmu, ale pre všetky rodiny - bez rozdielov! Pozvanie na vernisáž prijal prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Bc. Jozef Smolinský, za Trenčiansky kraj podpredseda DPO SR Juraj Barta a za okres Trenčín predseda DPO SR Martin Baďura. 

,, Realizované s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja. "

Zimná edícia # 1

V zimnom období sme sa spoločne naladili na vianočnú atmosféru s limitovanou edíciou projektu BEZ ROZDIELOV # 1. S deťmi na spektre autizmu, ich rodinami a kamarátmi sme ručne vyrábali drevené vianočné ozdoby. Pri práci s drevom nám pomáhal Marcusov dedko Peter. Babička Ivanka upiekla výborné bezlepkové a bezlaktózové medovníčky, na ktorých sme si (nielen) pochutili, ale spoločne sme ich aj zdobili. 

Na hrade Beckov

Pri príležitosti prvého ročníka projektu Bez Rozdielov # 1,  ktorý sa venuje výtvarnej tvorbe detí na spektre autizmu, hrad Beckov v spolupráci s občianskym združením Marcus SK opäť pripravil podujatie venované tomuto projektu.

Tešili sme sa z bohatého programu, ktorý tvorili: výstava, hasičské ukážky zásahových odevov, sokoliarske vystúpenia, skupinová bubnovačka na afrických bubnoch, prednáška o autizme, výtvarná a hrnčiarska dielnička, lukostreľba, predstavenie klávesnice HandCubeKeys, komentované prehliadky hradu, zmrzlináreň a kaviarnička chránenej dielne.