Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR pri príležitosti Dňa tiesňovej linky 155 vyhlásilo výtvarnú súťaž na tému: ,,Pomoc na tiesňovej linke 155." Do súťaže sa prihlásili stovky detí a vybrať len tri najlepšie diela bola riadna fuška, ale podarilo sa. Marcus sa zaradil medzi víťazov so svojim obrázkom s názvom: ,,Zachraňujem život" a umiestnil sa na úspešnom 2. mieste. Na slávnostnej akadémii v ZŠ Soblahov si prevzal ocenenie ako jeden z najúspešnejších žiakov a reprezentantov školy.

Geis, Global Logistics

Spoločnosť vyhlásila letnú súťaž kreslenia, modelovania a vystrihovania na tému: ,,Moje obľúbené zvieratko." Marcus sa neváhal do súťaže zapojiť sa opäť umiestnil na úspešnom 2. mieste so svojim dielom s názvom: ,,Mačka v melóne."

Veselé úkryty

Marcus maľuje kartónové krabice a premieňa ich na veselé úkryty. Následne ich s radosťou daruje iným deťom, ktoré sa taktiež nachádzajú na spektre autizmu. Na portály Bez návodu napísali o nás: ,,O svojich úkrytoch nám tento mladý vynálezca a terapeut povedal toto: ,,V úkryte mám tmu a vymyslím si hru - zapnem si svetielka a hrám sa, že je deň. Deň, v ktorom mám kľud, pokoj a nikto mi nerobí zle."

Viac sa dozviete v nasledujúcom článku:

https://www.beznavodu.sk/2022/03/marcus-a-jeho-tvorive-vesele-ukryty/

Minecraft / Auticraft

Vďaka Marcusovej výnimočnosti a jeho fascinácie pre počítačovú hru Minecraft vznikol prvý slovenský Minecraftový server pre hráčov s Aspergerovým syndrómom a inými poruchami autistického spektra. Minecraft je súčasťou jeho života už dlhé roky a zároveň jediná forma motivácie. Mala som myšlienku, aby vznikol aj na Slovensku bezpečný priestor na hranie pre všetky deti s poruchou autistického spektra. Spoznala som skvelého človeka, ktorý má možnosti, schopnosti a hlavne ochotu pomáhať. Premenil môj sen na skutočnosť a vytvoril samotný server. V našom mene, ako i v mene všetkých rodín s deťmi na spektre autizmu:

Ďakujeme!